puls24.mk SPORT

puls24.mk SPORT

@puls24SPORT

Followers19
Following16
Joined on November 27, 2012
@puls24SPORT Statistics

We looked inside some of the tweets by @puls24SPORT and found useful information for you.

Inside 100 Tweets

Time between tweets:
2 months
Average replies
0
Average retweets
0
Average likes
0
Tweets with photos
0 / 100
Tweets with videos
0 / 100
Tweets with links
0 / 100

Rankings (sorted by number of followers)

2. in country Macedonia and category Sport Interest

15. in country Macedonia and category Community

101. in country Macedonia

Fun Fact

60% of Twitter users are female.

Според пишувањата на некои шпански медиуми, обвинителот Хозе Пералс и истражниот судија Пабло Руиз, ќе бараат... http://t.co/EkobAq7LLL

0
0
1

Екипите на Работнички и ГТЦ го одиграа највозбудливиот натпревар во деветтото коло на првата кугларска лига во... http://t.co/MUvjhFvJJW

0
0
0

Утре / 14.03.2015 година, сабота/ ќе се одиграат натпреварите во деветтото коло од македонската Кугларска лига. http://t.co/2lUD6MD1Ll

0
0
0

Видеото ни пристигнува од Еквадор, од натпреварувањето Копа Либертадорес. Имено, голманот на Барселона Спортинг... http://t.co/ErxLWd120o

0
0
0

Тешко дека некој може да го направи потегот кој на Марк Бентли му донесе симпатии од обожавателите на фудбалот.... http://t.co/3rW6cBPtDY

0
0
0

И по одигрувањето на осмото коло од првата кугларска лига во Македонија, екипата на Макпетрол останува... http://t.co/IFwU3NrXb5

0
0
0

Поголем дел од луѓето можат само да погодуваат какво е чувството да се отиде на натпреварот во кој игра омилениот... http://t.co/3jAXWAvPRs

0
0
0

Утре / 07.03.2015 година, сабота/ ќе се одриграат натпреварите во осмото коло од македонската кугларска лига, со... http://t.co/eB3VGDgiSq

0
0
0

Во сабота /07.03.2015 година/ и официјално продолжуваат натпреварите од вториот дел од првенството во кугларската... http://t.co/H2LT2cpGkQ

0
0
0

Многумина и се восхитуваат а има и зошто. http://t.co/EryCYmq8sr

0
0
0

Натпреварот меѓу Билбао и Лаборал Куча од шпанската кошарска лига заврши неславно, бидејќи пред самиот финиш... http://t.co/P0IcfHDyOv

0
0
0

Овој навивач за првпат се појави на 21 декември минатата година, на натпреварот помеѓу Ливерпул и Арсенал (2:2). http://t.co/CWl2tDkf8L

0
0
0

МЗТ Скопје Аеродром забележа победа над Работнички во вечното дерби кое се одигра во СЦ Јане Сандански. http://t.co/nruerpBohf

0
0
0

Тајландскиот богаташ Би Таехаубол, понуди милијарда евра за купување на 50 отсто од акциите на фудбалскиот клуб... http://t.co/iEGZMXqfxE

0
0
0

Во среда, 18.2.2015 година, натпреварот на КК „МЗТ Скопје Аеродром“ против КК „Работнички“ во СЦ „Јане... http://t.co/mrfOS9Shzf

0
0
0

Европската кошаркарска федерација (ФИБА), денеска објави дека се утврдени цените за влезниците на претстојниот... http://t.co/J3zd5YH6JN

0
0
0

Голманот на Бризбејн Мајкл Тео, сакаше убаво да се намести пред да ја упати топката кон центарот на теренот. http://t.co/CXHDcA5Ucl

0
0
0

Сениорската репрезентација на Македонија летово во Загреб ќе го стартува својот четврти настап на европските... http://t.co/xOiXxBtgEC

0
0
0

Кристијано Роналдо на доделувањето на Златната топка, седеше во бекстејџот со својот син, а само по неколку... http://t.co/Dr9cWJiDNo

0
0
0
Next Page